Atrakcje dla dzieci w Toruniu

Atrakcje dla dzieci w Toruniu


Masz dużą rodzinę i szukasz miejsca, w którym przyjemnie spędzisz czas wolny? Chcesz, żeby Twoje pociechy dobrze się bawiły? Sprawdź atrakcje dla dzieci w Toruniu! Nasze miasto jest bardzo przyjemne do zwiedzania, przepiękną starówkę zwiedza się tylko piechotą. Jakie atrakcje dla dzieci można odwiedzić w sercu województwa kujawsko – pomorskiego? Przedstawiamy krótki wybór miejsc.


1. Żywe Muzeum Piernika

 

ul. Rabiańska 9


Żywe Muzeum Piernika to doskonała atrakcja dla najmłodszych, ponieważ można tam samodzielnie upiec pierniki, a do tego wziąć udział w warsztatach dekorowania wypieków. Co więcej możecie się w nim dowiedzieć czegoś ciekawego o pracy w warsztacie piernikarskim późnego średniowiecza. Wszystko to za sprawą niezawodnego duetu prowadzącego pokaz – mistrza i wiedźmy korzennej. Historia jest przedstawiana odwiedzającym w bardzo przystępny, interesujący sposób, dzięki czemu zapamiętasz najważniejsze informacje na temat pierników i piernikowej historii Torunia.  Ok. 75 minutowy pobyt mija w mgnieniu oka. Kupno biletu z wyprzedzeniem jest konieczne. Na miejscu najczęściej brakuje już biletów na dany dzień. Miejsce jest oblegane okrągły rok, nie sposób go nie lubić!

 


2. Teatr Baj Pomorski

 

ul. Piernikarska 9


Baj Pomorski to szczególne miejsce, które z pewnością spodoba się najmłodszym turystom. Jest to teatr lalek, w którym podczas przedstawień wykorzystuje się nie tylko kukiełki, ale też animacje. Użycie tak nowoczesnych rozwiązań będzie interesujące dla pociech przyzwyczajonych do kontaktu z technologią. Budynek teatru to atrakcja sama w sobie – fasada przypomina otwartą szafę ozdobioną płaskorzeźbami postaci z bajek. Ponad wejściem zobaczycie ruchomy teatrzyk, z przechodzącymi w rytm muzyki figurkami, np. z toruńskich legend. Otoczenie teatru stanowi ogród rzeźb oraz letnia scena na świeżym powietrzu. Warto wiedzieć, że w Baju Pomorskiem znajdziecie też spektakle aktorskie dla młodzieży i dorosłych. W listopadzie i grudniu 2022 na scenie goszczą dwa świąteczne tytuły: Opowieść wigilijna i Gwiazdeczka.

 


3. Muzeum Etnograficzne

 

ul. Wały gen. Sikorskiego 19


Muzeum Etnograficzne to świetna atrakcja dla starszych dzieci. Zobaczycie tam wystawy dotyczące polskiej kultury ludowej lub weźmiecie udział w warsztatach. Przed Bożym Narodzeniem oraz Wielkanocą zachęcamy do odwiedzin na jarmarkach. 11 grudnia 2022 na kiermaszu bożonarodzeniowym spotkacie blisko 100 wystawców! Niezwykle bogata oferta twórców ludowych ozdób i dekoracji inspirowanych folklorem oraz smakołyków skusi każdego. W trakcie imprezy pracownicy Muzeum co godzinę będą oprowadzać po muzeum.  Wizyta w Muzeum to doskonała zabawa dla tych, których ciekawi dawne życie, ponieważ w  jego obrębie znajduje się park etnograficzny – położony jest tuż przy starówce i pozwala zapoznać się z dawną architekturą wiejską. Jeśli chcesz odwiedzić tereny okalające Toruń, możesz też zajrzeć do Parków Etnograficznych położonych w Kaszczorku oraz Wielkiej Nieszawce.


Wśród innych atrakcji w Toruniu, które spodobają się najmłodszym (w towarzystwie dorosłych), można wymienić niezwykle popularne seanse w Planetarium, Centrum Sztuki Współczesnej organizujące zajęcia warsztatowe dla najmłodszych czy Muzeum Zabawek i Bajek z piękną kolekcją starych zabawek.