Pokaz

StartPokaz

Co to znaczy, że pokaz legend
jest interaktywny?

Dom Legend to miejsce dla chcących poznać najciekawsze historie Torunia. Nasze interaktywne pokazy są dynamiczne bo legendy przedstawiamy zawsze z udziałem publiczności. Charyzmatyczni animatorzy – Strażnicy Legend, nie tylko opowiadają, ale zapraszają Gości do humorystycznych scenek ilustrujących legendy. Gdy doświadczycie losów ich bohaterów, zapamiętacie je na długo. Damy wam rekwizyty i stroje, a akcja będzie toczyć się sama! To jak wizyta w muzeum i teatrze na raz, lecz pozbawiona bezruchu i nieprzystępnych form prezentacji. Wszystko co zobaczycie, usłyszycie i przeżyjecie będzie działo się na żywo.

Jakie legendy
poznacie?

Na warsztat wzięliśmy prawdziwe wydarzenia spisane przez kronikarzy Piotra z Duisburga i Jana Długosza. Dorzuciliśmy historie o miejscach wciąż istniejących w mieście i nieustannie wzbudzających ciekawość. Dołożyliśmy historię najazdu Szwedzkiego z 1629 r. ukrytą w legendzie o łotrze Szwedku. Okrasiliśmy to najbardziej znaną, choć najmłodszą legendą o flisaku, którego figura stoi na Rynku. Tych 6 opowieści jest kanwą do wyśmienitej zabawy i najlepszym początkiem zwiedzania Torunia.

Legendy, które usłyszycie podczas pokazu:

O założeniu Torunia przez krzyżaków
O wizycie króla Władysława Jagiełły i jego szpetnej przygodzie
O flisaku i żabiej pladze
O łotrze Szwedku
O dzwonie Tuba Dei
O Krzywej Wieży i grzechu krzyżaka

Oferta
dla szkół

Na pokazie goszczą już przedszkolaki. Są zafascynowane tajemniczym otoczeniem i wszystkim czego mogą dotknąć. Chętnie budują Krzywą Wieżę i naciskają nogą wielki, głośny dzwon.
Uczniowie szkół podstawowych są najżywiej reagującymi odbiorcami naszych legend. Chętnie zgłaszają się do udziału w scenkach, podczas flisaczej walki na wiosła dopingują kolegów, a zamknięte w żelaznym chudziaku proszą, by ich nie wypuszczać!
Starsza młodzież integruje się podczas zabawnych animacji, włącza w narrację, dodając pokazowi spontaniczności.

U nas nauczycie się o dawnych obyczajach i zawodach. Poznacie pracę kata, flisaka, rycerza i dzwonnika. Poruszymy wasze zmysły i ożywimy emocje. Zapamiętacie tę przygodę na długo.
Rezerwację na kwiecień, maj lub czerwiec warto zrobić już zimą. Na pobyt grupy szkolnej warto zaplanować do 55 minut.

Oferta
dla Ciebie

Pokazy legend tym są ciekawsze, im bardziej jest różnorodna grupa Gości. Każdy, bez względu na wiek włączony jest do pokazu, nikt nie będzie się nudził. Niektóre sceny szczególnie dobrze wypadają w wykonaniu dorosłych – panów sprawdzamy w rolach sprawiedliwego króla lub groźnego krzyżaka. Żony chętnie widzą mężów w dybach. Radośnie smagają ich oczekując obietnic w zamian za oswobodzenie. Dzieci są wesołymi flisakami na bujających się tratwach, a seniora rodu obsadzamy w roli Bachusa – boga wina! Nasi Goście podkreślają, że to atrakcja dla dużych i małych. Wprawni animatorzy wiedzą jak rozbawić każdego.
Goście indywidualni najliczniej odwiedzają nas w weekendy, święta oraz ferie zimowe i letnie. W dni powszednie w roku szkolnym dominują grupy zorganizowane. Osoby chętne mogą przyłączać się do pokazów grupowych, oczywiście pod warunkiem dostępności miejsc.

Oferta
dla biznesu

Czy legendy są dla dorosłych?

Nasz pokaz jest jak wycieczka w nieznaną przeszłość, pełną zaskoczeń i zwrotów akcji. Dzięki żywej formule integruje pracowników firm, jest rozrywką po szkoleniu, albo idealnym celem wycieczek dla dorosłych. Legendy to opowieści uniwersalne. Opowiadamy o bohaterach, końcu świata, przygodach króla i grzechach zakonnika. Ujawniamy drugie dno historii Torunia w bardzo efektowny sposób. Zapraszamy do współpracy agencje eventowe, hotele i organizatorów turystyki. Pokażcie Klientom magię Torunia. Legendy zbliżają ludzi – sprawdziliśmy to!

Podziel się ze znajomymi:

ul. Szeroka 35
87 - 100 Toruń
woj. kujawsko-pomorskie
biuro czynne

od godz. 10.00 do 18.00

Poczuj TO w Toruniu
wszystkimi zmysłami.

Sprawdź sam