Gra miejska

StartGra miejska

Czym jest gra miejska?

Gra miejska to sposób na samodzielne odkrywanie miasta. Celem gry nie jest jednak poznanie dziejów Torunia i zabytków jak podczas zwiedzania z przewodnikiem. Zaserwujemy Wam tylko urywki ośmiowiekowej historii miasta. Połączymy je śmiało z losami fikcyjnych bohaterów. W końcu, w wasze ręce przekażemy misję do wypełnienia. Młodsi rozwiążą szyfrowane hasła, odgadną znaczenia figur pieska czy osiołka. Dorośli będą śledzić fabułę spisku albo rozprawiać się z przeciwnościami losu powodowanymi przez arcywroga. Scenariuszy jest wiele, ale jedno je łączy – najlepsi animatorzy. Oni są sercem gry, nadają jej klimat.
Rolą animatorów jest zadawanie zadań do wykonania. Będą Wam pomagać i mylić, pouczą i zganią. Przede wszystkim zabawią legendą, anegdotą, powiedzą o historii miejsca i pokierują w dalszą drogę. Są niczym wyjęci z dawnego Torunia mieszczanie, naturalnie obecni we współczesnym Toruniu. Daj im się porwać!

Poznaj zasady gry

Nasze gry trwają zazwyczaj 2 godziny. W wyjątkowych okolicznościach proponujemy progamy 1,5-godzinne. Na początku dzielimy graczy na drużyny i objaśniamy zasady. Rozdajemy mapy, karty gry i wszystko co może przydać się na starcie. W mieście czekają na Was animatorzy. Gdy tylko do nich dotrzecie stajecie oko w oko z czasem wesołymi, czasem trudnymi zadaniami. Będziecie rysować, liczyć, mierzyć, szukać, obserowować, gubić się na szlaku. Pomiędzy tym wszystkim dowiecie się jak trafić na metę, gdzie ogłosimy zwycięzcę.
W naszych grach liczy się atmosfera, przeżycia i doświadczanie miasta. Jeśli jednak będziecie chcieli zebrać najwięcej punktów sprzyjać wam będzie orientacja w terenie, dokładność, spostrzegawczość, przedsiębiorczość.

Gra
dla szkół

Gra miejska to najlepsza forma zwiedzania dla lubiących ruch i rywalizację. Wyzwala emocje, skłania do logicznego myślenia i uczy rozwiązywania problemów. Dzieci próbują korzystać z map i testują swoją orientację. W drużynach wyłaniają się naturalni liderzy. Podczas zadań wymagających udziału wielu osób umiejętność współpracy zostaje wystawiona na próbę. Stawiamy na przyjemność i nieoczywiste przemycanie historii Torunia.
Kilkoro animatorów na trasie odsłania przed Wami kolejne opowieści, rozdaje punkty za zadania i wysyła w dalszą drogę. Może poznacie rezolutną mieszczkę, dobrotliwego karczmarza, krzyżaka, kata albo uczonego aptekarza? Zwycięzcami są ci, którzy zdobędą najwięcej punktów i podołają wszystkim wyzwaniom.
W przypadku grup dziecięcych tworzymy tyle grup ilu przybędzie opiekunów. Wtedy zabawa pozostaje bezpieczna. Nasze gry dedykujemy dzieciom od 4 kl. SP w górę.

Gra
dla Ciebie

Gra dla Gości indywidualnych to oryginalna forma zabawy dla chcących spędzić wartościowo czas. Akcja rozgrywa się na ścisłej starówce. Grę organizujemy na zamówienie. Korzystnie jest zebrać przynajmniej 3 osobową drużynę. Zapraszamy dorosłych z dziećmi powyżej 6 lat.

Gra „O zagubionych portkach kucharza Jordana” to wyprawa wgłąb fantastycznej opowieści. Utalentowany opowiadacz – animator będzie pokonywał wspólnie z Wami całą trasę. Co krok odsłoni nowe wątki, wręczy kolejne zadania i zadziwi umiejętnością łączenia historii Torunia z elementami bajkowymi. Czy łatwo rozgryziecie zagadkę zagubionych portek? Przekonajmy się!

Gra
dla dorosłych

Chcecie w nieformalnej atmosferze lepiej poznać kolegów z biura? Gra terenowa dla dorosłych to lubiany sposób na integrację. Nasze gry zawsze toczą się w zamierzchłej przeszłości, występują w nich wyraźnie zarysowane postaci i masa przyjemnej zabawy. Wykorzystujemy proste środki i najstarszą formę rozrywki – czyli przekazywaną ustnie opowieść. W efekcie otrzymujemy bardzo angażującą rozgrywkę. Możecie być pewni, spotkanie z bohaterami gry będzie sprawdzianem Waszej odwagi i poczucia humoru. Ujawnicie talenty, choć chęć zwycięstwa może sprowadzić Was na złą drogę.

Na co dzień organizujemy gry dla grup liczących do 50 osób. Z chęcią podejmiemy się przygotowania większego wydarzenia. Program imprezy zawsze dostosowujemy do potrzeb grupy.

Na życzenie zapewnimy upominki dla zwycięskiej drużyny lub przystanek w karczmie dla odnowienia sił.

Podziel się ze znajomymi:

Potrzebujesz więcej informacji

Chcecie jeszcze więcej legendarnych przygód i ciekawostek? Zapraszamy na legendarne oprowadzanie po Toruniu.

* Gra miejska w klimacie okupowanego miasta? Jak najbardziej! Bunkier-Wisła zaprasza Was na fabularną wyprawę do wojennego Torunia.
Najmocniejsza atrakcja turystyczna Torunia dostępna jest od kwietnia do października. Szukacie intensywnych przeżyć – to miejsce dla Was.
Przekonajcie się sami!

ul. Szeroka 35
87 - 100 Toruń
woj. kujawsko-pomorskie
biuro czynne

od godz. 10.00 do 18.00

Poczuj TO w Toruniu
wszystkimi zmysłami.

Sprawdź sam