Gra miejska

StartGra miejska

Czym jest gra miejska?

Gra miejska to sposób na samodzielne odkrywanie miasta. Celem gry nie jest jednak poznanie dziejów Torunia i zabytków jak podczas zwiedzania z przewodnikiem. Zaserwujemy Wam tylko urywki ośmiowiekowej historii miasta. Połączymy je śmiało z losami fikcyjnych bohaterów. W końcu, w wasze ręce przekażemy misję do wypełnienia. Młodsi rozwiążą szyfrowane hasła, odgadną znaczenia figur pieska czy osiołka. Dorośli będą śledzić fabułę spisku albo rozprawiać się z przeciwnościami losu powodowanymi przez arcywroga. Scenariuszy jest wiele, ale jedno je łączy – najlepsi animatorzy. Oni są sercem gry, nadają jej klimat.
Rolą animatorów jest zadawanie zadań do wykonania. Będą Wam pomagać i mylić, pouczą i zganią. Przede wszystkim zabawią legendą, anegdotą, powiedzą o historii miejsca i pokierują w dalszą drogę. Są niczym wyjęci z dawnego Torunia mieszczanie, naturalnie obecni we współczesnym Toruniu. Daj im się porwać!

Poznaj zasady gry

Nasze gry trwają zazwyczaj 2 godziny. W wyjątkowych okolicznościach proponujemy progamy 1,5-godzinne. Na początku dzielimy graczy na drużyny i objaśniamy zasady. Rozdajemy mapy, karty gry i wszystko co może przydać się na starcie. W mieście czekają na Was animatorzy. Gdy tylko do nich dotrzecie stajecie oko w oko z czasem wesołymi, czasem trudnymi zadaniami. Będziecie rysować, liczyć, mierzyć, szukać, obserowować, gubić się na szlaku. Pomiędzy tym wszystkim dowiecie się jak trafić na metę, gdzie ogłosimy zwycięzcę.
W naszych grach liczy się atmosfera, przeżycia i doświadczanie miasta. Jeśli jednak będziecie chcieli zebrać najwięcej punktów sprzyjać wam będzie orientacja w terenie, dokładność, spostrzegawczość, przedsiębiorczość.

Gra
dla szkół

Gra miejska to najlepsza forma zwiedzania dla lubiących ruch i rywalizację. Wyzwala emocje, skłania do logicznego myślenia i uczy rozwiązywania problemów. Dzieci próbują korzystać z map i testują swoją orientację. W drużynach wyłaniają się naturalni liderzy. Podczas zadań wymagających udziału wielu osób umiejętność współpracy zostaje wystawiona na próbę. Stawiamy na przyjemność i nieoczywiste przemycanie historii Torunia.
Kilkoro animatorów na trasie odsłania przed Wami kolejne opowieści, rozdaje punkty za zadania i wysyła w dalszą drogę. Może poznacie rezolutną mieszczkę, dobrotliwego karczmarza, krzyżaka, kata albo uczonego aptekarza? Zwycięzcami są ci, którzy zdobędą najwięcej punktów i podołają wszystkim wyzwaniom.
W przypadku grup dziecięcych tworzymy tyle grup ilu przybędzie opiekunów. Wtedy zabawa pozostaje bezpieczna. Nasze gry dedykujemy dzieciom od 4 kl. SP w górę.

Gra
dla Ciebie

Dla Gości indywidualnych stworzyliśmy dwie gry. To oryginalne formy zabawy dla chcących spędzić wartościowo czas. Akcja obu gier rozgrywa się na ścisłej starówce. Gry organizujemy na zamówienie. Korzystnie jest zebrać przynajmniej 3 osobową drużynę. Zapraszamy dorosłych z dziećmi powyżej 6 lat.

Pierwsza, to gra tematyczna „Flisacka przygoda”. Po niej będziecie wiedzieli o flisaczej robocie więcej niż kiedykolwiek. Dawniej, Toruń był pełen flisaków, dziś została po nich tylko legenda – na jej motywach osnuliśmy opowieść. Będziecie samodzielnie poruszać się z mapą, połączycie fakty, odczytacie informacje zawarte na toruńskich murach. Czeka Was trochę ruchu i działań artystycznych. Ostrzegamy, będziecie mieli pełne ręce pracy. Będzie edukacyjnie i rozrywkowo. Nad grą czuwa jeden animator, którego spotkacie na początku i końcu rozgrywki.

Druga gra „O zagubionych portkach kucharza Jordana” to wyprawa wgłąb fantastycznej opowieści. Utalentowany opowiadacz – animator będzie pokonywał wspólnie z Wami całą trasę. Co krok odsłoni nowe wątki, wręczy kolejne zadania i zadziwi umiejętnością łączenia historii Torunia z elementami bajkowymi. Czy łatwo rozgryziecie zagadkę zagubionych portek? Przekonajmy się!

Gra
dla dorosłych

Chcecie w nieformalnej atmosferze lepiej poznać kolegów z biura? Gra terenowa dla dorosłych to lubiany sposób na integrację. Nasze gry zawsze toczą się w zamierzchłej przeszłości, występują w nich wyraźnie zarysowane postaci i masa przyjemnej zabawy. Wykorzystujemy proste środki i najstarszą formę rozrywki – czyli przekazywaną ustnie opowieść. W efekcie otrzymujemy bardzo angażującą rozgrywkę. Możecie być pewni, spotkanie z bohaterami gry będzie sprawdzianem Waszej odwagi i poczucia humoru. Ujawnicie talenty, choć chęć zwycięstwa może sprowadzić Was na złą drogę.

Na co dzień organizujemy gry dla grup liczących do 50 osób. Z chęcią podejmiemy się przygotowania większego wydarzenia. Program imprezy zawsze dostosowujemy do potrzeb grupy.

Na życzenie zapewnimy upominki dla zwycięskiej drużyny lub przystanek w karczmie dla odnowienia sił.

Podziel się ze znajomymi:

Potrzebujesz więcej informacji

Chcecie jeszcze więcej legendarnych przygód i ciekawostek? Zapraszamy na legendarne oprowadzanie po Toruniu.

* Gra miejska w klimacie okupowanego miasta? Jak najbardziej! Bunkier-Wisła zaprasza Was na fabularną wyprawę do wojennego Torunia.
Najmocniejsza atrakcja turystyczna Torunia dostępna jest od kwietnia do października. Szukacie intensywnych przeżyć – to miejsce dla Was.
Przekonajcie się sami!

ul. Szeroka 35
87 - 100 Toruń
woj. kujawsko-pomorskie
biuro czynne

od godz. 10.00 do 18.00

Poczuj TO w Toruniu
wszystkimi zmysłami.

Sprawdź sam