Dla Ciebie

StartDla Ciebie

Atrakcje w Toruniu specjalnie dla Ciebie

Rodzinna i przyjazna atmosfera, zabawa i dobrze spędzony czas razem z bliskimi i znajomymi.

Co dla Ciebie przygotowaliśmy?

Rodzinna wycieczka do Torunia, może wypad z paczką znajomych, romantyczny weekend we dwoje?
Na Twojej trasie nie może zabraknąć wspólnych przeżyć. Liczy się ciekawa narracja, akcja, żywy udział i emocje. Przybywajcie, a zostaniecie bohaterami legend!

Pokaz legend toruńskich

Kup bilet Więcej

O pokazie:

Interaktywny pokaz 6 legend toruńskich to najweselsza, najbardziej integrująca zabawa jaką możecie znaleźć. Nie tylko usłyszycie legendy, ale przede wszystkim je przeżyjecie. Tata zdobędzie rycerskie szlify, mama zostanie dzwonniczką, a najmłodsi spróbują swoich sił w pojedynku na tratwach. Dobierzemy ekipę czeladników do wzniesienia Krzywej Wieży, a największego hultaja zamkniemy w chudziaku!

Szczegóły:

Pokaz prowadzą Strażnicy Legend w średniowiecznych strojach, którzy zadbają o dobry humor Gości w każdym wieku i swobodną atmosferę. Wizyta trwa ok. 45 minut. Wybuchy śmiechu - gwarantowane! Jeszcze długo po powrocie do domu będziecie wspominać tę przygodę.

Ceny:

Bilety dla dzieci i studentów: 16 zł, dla dorosłych: 21 zł, dla seniorów: 18 zł. W sezonie wakacyjnym warto kupić bilet z wyprzedzeniem.

Rodzinny spacer z legendami

Zamów Więcej

Jak wygląda zwiedzanie z przewodnikiem:

Myślisz o zwiedzaniu Torunia, ale nie wiesz od czego zacząć? Nasi przewodnicy to gawędziarze, którzy w prosty i przyjemny sposób opowiedzą o najdawniejszych dziejach Torunia. Dowiesz się jak działało średniowieczne miasto handlowe, rozgryziesz zagadkę Krzywej Wieży, zobaczysz jak mieszkał Mikołaj Kopernik. Zdradzimy kulisy obrony Torunia przed bohaterskiego kota i przekonamy się czy Ratusz Staromiejski jest murowanym kalendarzem. Nie zabraknie rzetelnej wiedzy i anegdot z przeszłości miasta.

Szczegóły:

Spacer polecamy rodzinom z młodszymi dziećmi. Trasę przygotowaliśmy tak, by dorośli i dzieci polubili miasto równie mocno. W towarzystwie kontaktowego przewodnika poznacie starówkę w pigułce. (Spacer nie obejmuje wstępów do atrakcji i zabytków.)

Cena:

Zwiedzanie: 1 godzina - 130 zł, 1,5 godziny – 150 zł
Zwiedzanie z przewodnikiem w kostiumie historycznym: 1 godzina 200 zł, 1,5 godziny - 220 zł

Zwiedzanie dla spragnionych wiedzy

Zamów Więcej

Jak wygląda nasze zwiedzanie Torunia:

Opowiemy o krzyżackich początkach miasta i bogatych kupcach. Pokażemy baszty, bramy, mury obronne i spichlerze. Przystępnie przedstawimy wydarzenia jakie rozegrały się w Toruniu, rozpoznamy funkcje dawnych budowli w tym imponującego Ratusza Staromiejskiego. Pokażemy Wam jednak, że Toruń to nie tylko gotyckie kościoły i pomnik Kopernika. Z legend wyłuskamy ziarno prawdy i będziemy dociekać ich pochodzenia. Na koniec sprawdzimy czystość Waszych sumień pod Krzywą Wieżą, a chętni siądą na karnym ośle. Spodziewajcie się przyjemnej atmosfery, konkretnej wiedzy i pikantnych szczegółów nt. obyczajów dawnych wieków.

Szczegóły:

Spacer będzie najlepszy dla wszystkich pragnących wniknąć w przeszłość Torunia i ciekawych świata starszych dzieci (powyżej 12 lat). Na spacer po Toruniu można umówić się o dowolnej porze. Opcja 3-godzinna pozwoli Wam oprócz Starego Miasta zobaczyć także najważniejsze punkty Nowego Miasta lub np. ruiny zamku krzyżackiego.

Cena:

Zwiedzanie: 2 godziny – 195 zł, 3 godziny - 280 zł
Zwiedzanie z przewodnikiem w kostiumie: 2 godziny – 270 zł, 3 godziny - 360 zł

Nocne zwiedzanie Torunia

Zamów Więcej

Toruńska starówka jakiej nie znacie

Jeśli wiecie już wszystko o gotyku, pierniku i Koperniku i chcecie zagłębić się w przeszłość miasta nieopisywaną w popularnych przewodnikach to coś dla Was. Nocny spacer po Toruniu to okazja do poznania mniej oczywistych historii, anegdot i niewiarygodnych wydarzeń. Odwiedzimy malownicze zakątki starówki, których nie można ominąć, lecz nie opowiemy o nich w standardowy sposób.
Podczas historyczno – rozrywkowej wyprawy usłyszycie niesamowite legendy i poznacie liczne osobliwości i dziwy Torunia. Oto niektóre nasze historie:
O burmistrzu bez głowy, który straszy w ratuszu.
O białej damie i jej odgryzionym palcu.
O morderstwie w trakcie zarazy.
O osiołku – postrachu strażników miejskich.
O toruniance, która przechytrzyła diabła.
O okropieństwach z czasów epidemii dżumy.
Dowiecie się też o wyczynach piwowarów i sprawdzicie dokąd wypędzano nierzetelne kobiety z miasta. Zdradzimy co nieco o krzyżackim rozpasaniu, katowskiej robocie i wielu innych niewyjaśnionych wydarzeniach z przeszłości miasta.

Szczegóły nocnego zwiedzania Torunia:

Bilety sprzedajemy w kasie Domu Legend do g. 17:30.
Informację o miejscu spotkania podamy podczas zakupu biletu.
Spacer poprowadzi przewodniczka w historycznym kostiumie.
Spacer rekomendujemy dorosłym i młodzieży od lat 13.
Rezerwacje miejsc: 56 621 07 14.

Cena i czas:

Zapraszamy ponownie latem 2022
2 godziny

Rodzinna gra terenowa "Flisacka przygoda"

Zamów Więcej

Informacje ogólne:

Kim byli flisacy i jak wyglądała ich praca na Wiśle? Po co flisak pływał na tratwie? Jakie były flisackie zwyczaje? Co ma żaba do flisaka? Kogo przedstawia sławna figura „grajka” na Rynku Staromiejskim? Nasza rodzinna gra odpowie na te pytania.

Grę przygotowaliśmy dla wszystkich, którzy chcą bawić się w pięknej scenerii toruńskiej starówki i zintegrować w gronie rodziny i przyjaciół. Uruchomicie wyobraźnię, zdobędziecie porcję wiedzy o ważnym, lecz zapomnianym flisackim fachu. Szczególnie dobrze poznacie jednego flisaka – tego, który przeszedł do legendy! Toruńska legenda o flisaku i żabiej pladze stanie się bliższa niż kiedykolwiek.

Szczegóły gry miejskiej:

Spotkacie Mistrza Gry, który wyznaczy Wam misję, rozdzieli zadania i rozda materiały. Ruszycie w trasę by rozwikłać tajemnicę toruńskiego flisaka. Poznacie miejsca związane z flisakami i historią Torunia, oczywiście zajrzycie też nad rzekę. Współpraca dzieci i dorosłych będzie niezbędna. Koniecznie zabierzcie uśmiech!

Ważne:

Gra dla rodzin z dziećmi od lat 6. Czas gry: 1,5 godziny. Cena: 220 zł. Prosimy o rezerwacje z wyprzedzeniem.

Rodzinna gra terenowa "O zagubionych portkach kucharza Jordana"

Zamów Więcej

Informacje ogólne:

Fabularna gra terenowa z niesłychaną intrygą w tle to coś dla rasowych detektywów. Co ma wspólnego kradzież spodni z upadkiem Krzyżaków w Toruniu? Co ważnego kryły piwnice zamkowe? Czy w mieście działała supertajna zwierzęca szajka? W czym tkwi sekret figur zwierząt na toruńskim Rynku? Tego dowiecie się podczas rodzinnej zabawy terenowej.

Szczegóły:

Przewodnik – animator będzie towarzyszył Wam w wędrówce. W komunikatywny i oryginalny sposób wprowadzi Was w opowieść o mieście. Rozwiążecie logiczne i twórcze zagadki, rozwikłacie sprawę zaginionych portek kucharza i poznacie niezliczone ciekawostki na temat życia dawnego Torunia.

Ważne:

Gra dla rodzin z dziećmi od lat 6. Czas gry: 2 godziny. Cena: 270 zł. Konieczna wcześniejsza rezerwacja.

Podziel się ze znajomymi:

ul. Szeroka 35
87 - 100 Toruń
woj. kujawsko-pomorskie
biuro czynne

od godz. 10.00 do 18.00

Poczuj TO w Toruniu
wszystkimi zmysłami.

Sprawdź sam