Dla Ciebie

StartDla Ciebie

Atrakcje w Toruniu specjalnie dla Ciebie

Rodzinna i przyjazna atmosfera, zabawa i dobrze spędzony czas razem z bliskimi i znajomymi.

Co dla Ciebie przygotowaliśmy?

Rodzinna wycieczka do Torunia, może wypad z paczką znajomych, romantyczny weekend we dwoje?
Na Twojej trasie nie może zabraknąć wspólnych przeżyć. Liczy się ciekawa narracja, akcja, żywy udział i emocje. Przybywajcie, a zostaniecie bohaterami legend!

Pokaz legend toruńskich

Kup bilet Więcej

O pokazie legend:

Interaktywny pokaz 6 legend toruńskich to najweselsza, najbardziej integrująca zabawa jaką możecie znaleźć. Nie tylko usłyszycie legendy, ale przede wszystkim je przeżyjecie. Tata zdobędzie rycerskie szlify, mama zostanie dzwonniczką, a najmłodsi spróbują swoich sił w pojedynku na tratwach. Dobierzemy ekipę czeladników do wzniesienia Krzywej Wieży, a największego hultaja zamkniemy w chudziaku!

Szczegóły:

Pokaz prowadzą Strażnicy Legend w średniowiecznych strojach, którzy zadbają o dobry humor Gości w każdym wieku i swobodną atmosferę. Wizyta trwa ok. 45 minut. Wybuchy śmiechu - gwarantowane! Jeszcze długo po powrocie do domu będziecie wspominać tę przygodę. Wiemy, że atrakcje dla dorosłych w Toruniu są szczególnie poszukiwane, dlatego specjalnie na wakacje 2022 uruchomiliśmy pokazy legend o g. 16:00. Będą odbywały się w wybrane dni lipca i sierpnia.

Ceny:

Bilety dla dzieci i studentów: 19 zł, dla dorosłych: 23 zł, dla seniorów: 19 zł.

Rodzinny spacer z legendami

Zamów Więcej

Jak wygląda zwiedzanie Torunia z przewodnikiem:

Myślisz o zwiedzaniu Torunia, ale nie wiesz od czego zacząć? Nasi przewodnicy to gawędziarze, którzy w prosty i przyjemny sposób opowiedzą o najdawniejszych dziejach Torunia. Dowiesz się jak działało średniowieczne miasto handlowe, rozgryziesz zagadkę Krzywej Wieży, zobaczysz jak mieszkał Mikołaj Kopernik. Zdradzimy kulisy obrony Torunia przed bohaterskiego kota i przekonamy się czy Ratusz Staromiejski jest murowanym kalendarzem. Nie zabraknie rzetelnej wiedzy i anegdot z przeszłości miasta.

Szczegóły:

Spacer polecamy rodzinom z młodszymi dziećmi. Trasę przygotowaliśmy tak, by dorośli i dzieci polubili miasto równie mocno. W towarzystwie kontaktowego przewodnika poznacie starówkę w pigułce. (Spacer nie obejmuje wstępów do atrakcji i zabytków.)

Cena:

Przewodnik po Toruniu ceny: 1 godzina - 150 zł, 1,5 godziny – 190 zł
Zwiedzanie z przewodnikiem w kostiumie historycznym: 1 godzina – 200 zł, 1,5 godziny – 230 złCeny obowiązują dla rezerwacji złożonych po 2.września 2022.

Zwiedzanie dla spragnionych wiedzy

Zamów Więcej

Jak wygląda nasze zwiedzanie Torunia:

Opowiemy o krzyżackich początkach miasta i bogatych kupcach. Pokażemy baszty, bramy, mury obronne i spichlerze. Przystępnie przedstawimy wydarzenia jakie rozegrały się w Toruniu, rozpoznamy funkcje dawnych budowli w tym imponującego Ratusza Staromiejskiego. Pokażemy Wam jednak, że Toruń to nie tylko gotyckie kościoły i pomnik Kopernika. Z legend wyłuskamy ziarno prawdy i będziemy dociekać ich pochodzenia. Na koniec sprawdzimy czystość Waszych sumień pod Krzywą Wieżą, a chętni siądą na karnym ośle. Spodziewajcie się przyjemnej atmosfery, konkretnej wiedzy i pikantnych szczegółów nt. obyczajów dawnych wieków.

Szczegóły:

Spacer będzie najlepszy dla wszystkich pragnących wniknąć w przeszłość Torunia i ciekawych świata starszych dzieci (powyżej 12 lat). Na spacer po Toruniu można umówić się o dowolnej porze. Opcja 3-godzinna pozwoli Wam oprócz Starego Miasta zobaczyć także najważniejsze punkty Nowego Miasta lub np. ruiny zamku krzyżackiego.

Cena:

Zwiedzanie: 2 godziny – 240 zł
Zwiedzanie z przewodnikiem w kostiumie: 2 godziny – 280 zł

Nocne zwiedzanie Torunia

Zamów Więcej

Toruńska starówka jakiej nie znacie

Jeśli wiecie już wszystko o gotyku, pierniku i Koperniku i chcecie zagłębić się w przeszłość miasta nieopisywaną w popularnych przewodnikach to coś dla Was. Nocny spacer po Toruniu to okazja do poznania mniej oczywistych historii, anegdot i niewiarygodnych wydarzeń. Odwiedzimy malownicze zakątki starówki, których nie można ominąć, lecz nie opowiemy o nich w standardowy sposób.
Podczas historyczno – rozrywkowej wyprawy usłyszycie niesamowite legendy i poznacie liczne osobliwości i dziwy Torunia. Oto niektóre nasze historie:
O burmistrzu bez głowy, który straszy w ratuszu.
O białej damie i jej odgryzionym palcu.
O morderstwie w trakcie zarazy.
O osiołku – postrachu strażników miejskich.
O toruniance, która przechytrzyła diabła.
O okropieństwach z czasów epidemii dżumy.
Dowiecie się też o wyczynach piwowarów i sprawdzicie dokąd wypędzano nierzetelne kobiety z miasta. Zdradzimy co nieco o krzyżackim rozpasaniu, katowskiej robocie i wielu innych niewyjaśnionych wydarzeniach z przeszłości miasta. Toruń nocą oczaruje każdego.

Szczegóły nocnego zwiedzania Torunia:

Bilety sprzedajemy w kasie Domu Legend do g. 17:30.
Informację o miejscu spotkania podamy podczas zakupu biletu.
Spacer rekomendujemy dorosłym i starszej młodzieży.
Rezerwacje miejsc: 56 621 07 14.

Cena i czas:

Zapraszamy ponownie w wakacje.
25 zł / os. Czas: 2 godziny

Zwiedzanie Torunia z zagadką kryminalną

Zamów Więcej

To nie jest zwykłe zwiedzanie

A gdyby tak nie tylko zwiedzić miasto, ale również stać się detektywem i rozwiązać pewną mroczną zagadkę związaną z historią Torunia? W Domu Legend mamy w zanadrzu również atrakcje dla dorosłych. Nasz przewodnik po Toruniu Piotr przygotował tę kuszącą propozycję specjalnie na lato 2022. To nie będzie zwyczajne lato, wszak występek czai się tuż za rogiem. Dla Waszej rozrywki połączyliśmy oprowadzanie przewodnickie z kryminalnym śledztwem. Możecie spodziewać się nieziemsko klimatycznego spaceru ulicami Starego Miasta oraz kryminalnego śledztwa. To wszystko podczas jednego spotkania. Poznacie nie tylko najważniejsze miejsca i obiekty w Toruniu, ale również zgłębicie tajemnicę … Przepraszamy! Sprawa jest tajna, nie możemy jej zdradzić zawczasu.

Szczegóły, które warto znać:

Spacer poprowadzi doświadczony przewodnik i animator w jednej osobie.
Usługę rekomendujemy rodzinom z dziećmi od lat 12 i dorosłym.
Tylko dla osób indywidualnych (np. par, rodzin, małych grup znajomych itp.)
Bilety sprzedajemy w kasie Domu Legend od 10:00 do 17:30.
Informację o miejscu spotkania podamy podczas zakupu biletu.
Spacer rekomendujemy dorosłym i starszej młodzieży.

Cena i czas:

Zapraszamy do rezerwacji: tel. 56 621 07 14.
280 zł. Czas: max. 2 godziny

Rodzinna gra terenowa "O zagubionych portkach kucharza Jordana"

Zamów Więcej

Informacje ogólne:

Fabularna gra terenowa z niesłychaną intrygą w tle to coś dla rasowych detektywów. Co ma wspólnego kradzież spodni z upadkiem Krzyżaków w Toruniu? Co ważnego kryły piwnice zamkowe? Czy w mieście działała supertajna zwierzęca szajka? W czym tkwi sekret figur zwierząt na toruńskim Rynku? Tego dowiecie się podczas rodzinnej zabawy terenowej.

Szczegóły:

Przewodnik – animator będzie towarzyszył Wam w wędrówce. W komunikatywny i oryginalny sposób wprowadzi Was w opowieść o mieście. Rozwiążecie logiczne i twórcze zagadki, rozwikłacie sprawę zaginionych portek kucharza i poznacie niezliczone ciekawostki na temat życia dawnego Torunia.

Ważne:

Gra dla rodzin z dziećmi od lat 6. Czas gry: 2 godziny. Cena: 270 zł. Konieczna wcześniejsza rezerwacja.

Podziel się ze znajomymi:

ul. Szeroka 35
87 - 100 Toruń
woj. kujawsko-pomorskie
biuro czynne

od godz. 10.00 do 18.00

Poczuj TO w Toruniu
wszystkimi zmysłami.

Sprawdź sam