Dla szkół

StartDla szkół

Oferta skierowana specjalnie do szkół

Legendy na wesoło i najlepsi animatorzy.
Historia miasta nigdy nie była tak przystępna.

Oto co przygotowaliśmy dla szkół

Zabierz swoich uczniów w porywającą podróż w czasie. Tylko u nas edukacja połączy się z zabawą, zaś ruch, akcja i śmiech uczynią tę lekcję niezapomnianą.
Pokaz, warsztat, zwiedzanie, gra terenowa - wszystko w zasięgu ręki. 

Interaktywny pokaz legend

Kup bilet Więcej

Na czym polega pokaz legend?

Marzy Wam się edukacyjna i ekscytująca atrakcja? Interaktywny pokaz to opowiadane na żywo krótkie legendy przeplatane scenkami z udziałem dzieci. Staną przed publicznością, założą kostiumy i ożywią bohaterów legend. Sześć starannie dobranych historii to kanon legend toruńskich. Towarzyszące im animacje to zabawy ruchowe, sprawnościowe, z nutą rywalizacji. Porywające inscenizacje w Waszym wykonaniu i zmieniająca się wielokrotnie sceneria nie pozostawią ani chwili monotonii.

Czego doświadczycie?

Przygotujcie się na nieustanne zaskoczenia i autentyczne emocje. Poczujecie ciężar rycerskiego hełmu na głowie, poruszycie 70-kilogramowy dzwon, będziecie walczyć wiosłami niczym flisacy. Niektórych wtrącimy do żelaznej klatki, a innych zagonimy do budowy wieży. Losy królów, rycerzy i złoczyńców nie będą Wam obce.

Ceny:

Dla dzieci, uczniów, studentów: 19 zł, dla 1 opiekuna na każdą rozpoczętą 15-osobową grupę uczniów: bezpłatnie.
Dla pozostałych dorosłych w grupie dziecięcej: 23 zł.
Dla dzieci niepełnosprawnych: 1 zł.

Zwiedzanie Torunia z przewodnikiem. Historia i legendy.

Zamów Więcej

Informacje ogólne:

Spacer po starówce jest nieodłączną częścią wizyty w Toruniu. Z naszymi przewodnikami zaplanujecie go efektywnie i przyjemnie. Dowiecie się skąd się wziął krzyżacki Toruń. Opowiemy o prawdziwych i legendarnych okolicznościach powstania Krzywej Wieży. Będziemy czytać z fasad średniowiecznych kamienic i zastanowimy się jak wciągano 7-tonowe dzwony na wieże. Odczytamy czas z zegara Palec Boży i poszukamy aniołów na Rynku. Urwisów posadzimy na osiołku i nauczymy ich czym był pręgierz. Wyobrazimy sobie dźwięki i zapachy średniowiecza na dziedzińcu Ratusza Staromiejskiego. Gdy słońce będzie mocniej grzało odwiedzimy tryskające wodą żaby i pomnik flisaka.

Szczegóły:

Optymalny czas zwiedzania dla uczniów to 1,5 godziny. Zobaczycie najważniejsze obiekty w ścisłym centrum. Z nami zwiedzicie najcenniejsze, unikatowe zabytki i poznacie toruńskich bohaterów. Będziemy zadawać pytania, zachęcać do szukania odpowiedzi.

Ceny i czas zwiedzania:

Przewodnik tradycyjny: 1 godz. – 200 zł, 1,5 godz. – 250 zł, 2 godz. – 290 zł
Przewodnik w kostiumie historycznym: 1 godz. – 260 zł, 1,5 godz. – 310 zł, 2 godz. – 350 zł
***Zwiedzanie poranne (rozpoczynające się przed 9:00) oraz wieczorne, (rozpoczynające się po 18:00) plus 50 zł do ceny podstawowej.

Warsztatowe zwiedzanie Torunia z przewodnikiem.

Zamów Więcej

Informacje ogólne:

To perfekcyjne połączenie spaceru po Toruniu, warsztatów edukacyjnych i gry terenowej. Tu nie ma miejsca na nudę ani bierne słuchanie przewodnika. Każdy otrzyma swoją rolę i pulę zadań na kartach pracy do wykonania. Uczniowie będą działać w drużynach. Rywalizacja doda zwiedzaniu rumieńców.

Co otrzymacie?

- Charyzmatycznego przewodnika – animatora, który w oryginalny sposób wciągnie Was w wir opowieści toruńskich.
- Kartę pracy, pełną nieszablonowych i twórczych zadań, ubogacających wiedzę o średniowiecznym mieście.
- Edukacyjną wycieczkę po toruńskiej starówce i konkretną wiedzę o najważniejszych miejscach i zjawiskach.

Ceny:

2 godziny – 390 zł, dla uczniów szkół podstawowych powyżej kl.4
***Zwiedzanie poranne (rozpoczynające się przed 9:00) oraz wieczorne, (rozpoczynające się po 18:00) plus 50 zł do ceny podstawowej.

Zabawa terenowa.
Przyjaciele pieska Filusia

Zamów Więcej

Tropem toruńskich zwierzaków

Jeśli szukacie rozrywki dla najmłodszych turystów odwiedzających Toruń to trafiliście na właściwy trop. "Przyjaciele pieska Filusia" to zabawa w przestrzeni miasta aktywizująca uczestników. Animatorka - opowiadaczka zabierze Waszą wycieczkę szkolną na Rynek Staromiejski. Spotkacie tam jego niezwykłych mieszkańców. Skąd na Rynku tyle zwierząt? Osioł, żaby, piesek Filuś, bohaterski kot! Poznając ich sekrety pomożecie pewnej dziewczynce w wypełnieniu jej misji.

Co Was czeka?

Działanie w grupach, rebusy, zagadki, aktywności ruchowe. Rozbudzamy ciekawość!

Cena

1 godzina 300 zł, dla uczniów klas 1-2 SP.
Dla max. 42 osób.

Gra miejska
"O zagubionych portkach kucharza Jordana"

Zamów Więcej

O grze miejskiej

"Nieszczęście wielkie w Toruniu się stało! Oto Jordanowi, jednemu z mieszczan, portki skradziono. Tak, to były portki…"

Odszukajcie winnych zuchwałej kradzieży. Porzućcie fałszywe tropy, rozpoznajcie właściwą drogę. Sprawdźcie, czy zbrodnia nie sięga dalej i czy nie uruchomi lawiny zdarzeń, które mogą odwrócić bieg dziejów legendarnego miasta. Śledztwo czas rozpocząć!

Co otrzymacie?

- Misternie skonstruowaną intrygę dziejącą się w średniowiecznym Toruniu.
- Niezwykłe spotkanie z charyzmatycznym animatorem, który będzie towarzyszył Wam przez cały czas gry.
- Karty pracy z nieszablonowymi zagadkami, których rozwiązanie odsłoni przed Wami kolejne epizody prowadzące do zaskakującego finału.
- Uczestnicy grają podzieleni na kilka zespołów.

Cena:

2 godziny, dla uczniów klas 4 – 8 SP
Grupy do 30 os.: 700 zł
Grupy do 50 os.: 800 zł

Kryminalny Toruń. Fabularna gra miejska

Zamów Więcej

Kryminalny Toruń - opowieści o mroczniejszej stronie miasta

,,Gdy gasły piernikowe piece, kramy zamykano, a ulice pustoszały, budziły się inne, mroczniejsze postaci …”
Szanowani mieszkańcy Torunia z rozżaleniem wspominają ład i porządek onegdaj panujące w mieście. Ich spokój zaczęły bowiem mącić kolejne, coraz silniejsze niepokoje. Porwania i otrucia, morderstwa i grabieże, konflikty, które narastają – wszystko to wybucha z niespotykaną dotąd siłą! I oto pojawiacie się Wy, legendarni śledczy, których zadaniem jest zgłębić tajemnice mroczniejszej strony miasta. Kryminalny Toruń to gra dedukcyjna, oparta na formułowaniu wniosków na podstawie kolejno pozyskiwanych dowodów. W jej trakcie poznacie nietuzinkowych świadków zdarzeń, a wraz z nimi opowieści, które nie zawsze będą prawdziwe, zważywszy na panujące w mieście konszachty. Któż jeśli nie Wy, wytrawni detektywi oddzielicie kłamstwo od prawdy, by ostatecznie wyjawić imię sprawcy (lub sprawców) toruńskich zbrodni.

Szczegóły:

Dla grup zorganizowanych gra dostępna jest w dwóch wariantach:
- młodzież od kl. 7 SP
- osoby dorosłe
- max. 35 uczestników Gracze wędrują cały czas pod opieką przewodnika - animatora.

Cena i czas

Cena: 800 zł
Przewidywany czas rozgrywki 2 godziny.

Wieczorne zwiedzanie dla młodzieży.

Zamów Więcej

Nietypowe oprowadzanie po Toruniu

Jeśli zostajecie w Toruniu na dwa dni i macie wieczór do zagospodarowania, mamy dla was propozycję zwiedzania. Toruń po godzinach jest nieco spokojniejszy, letnie słońce mniej uciążliwe, a historie niesamowite brzmią o zmroku znacznie barwniej! Program przygotowaliśmy z myślą o młodzieży ze szkół średnich. Prawdziwe i legendarne wątki będą się przeplatać. To nie będzie standardowa trasa zwiedzania.

Szlakiem tajemnic i historii niesamowitych

- Wiemy, że historie krwawe, straszne i skandaliczne cieszą się największym powodzeniem, więc takie wam zaserwujemy.
- Spotkacie wygadanego przewodnika, który lekko i przystępnie zapozna was z mrocznymi sekretami dawnego Torunia.
- Będziemy poruszać się po Starym Mieście i okolicy ruin zamku krzyżackiego.

Cena:

2 godziny – 400 zł, dla młodzieży szkolnej od lat 15
Czas zwiedzania może zostać skrócony wg. waszych potrzeb. Zapraszamy wieczorami - godzina startu do indywidualnego ustalenia.

Warsztaty edukacyjne.
Narodziny legendy – poznaj a zrozumiesz!

Zamów Więcej

O warsztatach:

Czym jest legenda? Jak powstaje i jak się zmienia? Kim są jej bohaterowie, uczestniczący w coraz bardziej fantastycznych zdarzeniach? Udajcie się z nami w niezapomniany świat legend i opowieści o minionych czasach. Poznajcie mechanikę budowania legend oraz stwórzcie własne, niepowtarzalne opowieści. Rozdzielcie role i odegrajcie je, niczym aktorzy na deskach teatru. Tak rodzą się legendy!

Zagadnienia z podstawy programowej

Praca w grupach, drama, burza mózgów, inscenizacja, budowanie tożsamości regionalnej.

Ceny:

1,5 godziny – 750 zł, dla uczniów klas 4-6 SP, maksymalnie 30 osób, dostępne w niskim sezonie turystycznym, na indywidualne zamówienie. Tel. 56 621 07 14, biuro@domlegend.pl

Podziel się ze znajomymi:

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
ul. Szeroka 35
87 - 100 Toruń
woj. kujawsko-pomorskie
biuro czynne

od godz. 10.00 do 18.00

Poczuj TO w Toruniu
wszystkimi zmysłami.

Sprawdź sam