Dla szkół

StartDla szkół

Oferta skierowana specjalnie do szkół

Legendy na wesoło i najlepsi animatorzy.
Historia miasta nigdy nie była tak przystępna.

Oto co przygotowaliśmy dla szkół

Zabierz swoich uczniów w porywającą podróż w czasie. Tylko u nas edukacja połączy się z zabawą, zaś ruch, akcja i śmiech uczynią tę lekcję niezapomnianą.
Pokaz, warsztat, zwiedzanie, gra terenowa - wszystko w zasięgu ręki. 

Interaktywny pokaz legend

Kup bilet Więcej

Na czym polega pokaz legend?

Marzy Wam się edukacyjna i ekscytująca atrakcja? Interaktywny pokaz to opowiadane na żywo krótkie legendy przeplatane scenkami z udziałem dzieci. Staną przed publicznością, założą kostiumy i ożywią bohaterów legend. Sześć starannie dobranych historii to kanon legend toruńskich. Towarzyszące im animacje to zabawy ruchowe, sprawnościowe, z nutą rywalizacji. Porywające inscenizacje w Waszym wykonaniu i zmieniająca się wielokrotnie sceneria nie pozostawią ani chwili monotonii.

Czego doświadczycie?

Przygotujcie się na nieustanne zaskoczenia i autentyczne emocje. Poczujecie ciężar rycerskiego hełmu na głowie, poruszycie 70-kilogramowy dzwon, będziecie walczyć wiosłami niczym flisacy. Niektórych wtrącimy do żelaznej klatki, a innych zagonimy do budowy wieży. Losy królów, rycerzy i złoczyńców nie będą Wam obce.

Ceny:

Dla dzieci, uczniów, studentów: 19 zł, dla 1 opiekuna na każdą rozpoczętą 15-osobową grupę uczniów: bezpłatnie.
Dla pozostałych dorosłych w grupie dziecięcej: 23 zł.
Dla dzieci niepełnosprawnych: 1 zł.

Zwiedzanie Torunia z przewodnikiem. Historia i legendy.

Zamów Więcej

Informacje ogólne:

Spacer po starówce jest nieodłączną częścią wizyty w Toruniu. Z naszymi przewodnikami zaplanujecie go efektywnie i przyjemnie. Dowiecie się skąd się wziął krzyżacki Toruń. Opowiemy o prawdziwych i legendarnych okolicznościach powstania Krzywej Wieży. Będziemy czytać z fasad średniowiecznych kamienic i zastanowimy się jak wciągano 7-tonowe dzwony na wieże. Odczytamy czas z zegara Palec Boży i poszukamy aniołów na Rynku. Urwisów posadzimy na osiołku i nauczymy ich czym był pręgierz. Wyobrazimy sobie dźwięki i zapachy średniowiecza na dziedzińcu Ratusza Staromiejskiego. Gdy słońce będzie mocniej grzało odwiedzimy tryskające wodą żaby i pomnik flisaka.

Szczegóły:

Optymalny czas zwiedzania dla uczniów to 1,5 godziny. Zobaczycie najważniejsze obiekty w ścisłym centrum. Z nami zwiedzicie najcenniejsze, unikatowe zabytki i poznacie toruńskich bohaterów. Będziemy zadawać pytania, zachęcać do szukania odpowiedzi.

Ceny i czas zwiedzania:

Przewodnik tradycyjny: 1 godz. – 170 zł, 1,5 godz. – 210 zł, 2 godz. – 250 zł
Przewodnik w kostiumie historycznym: 1 godz. – 240 zł, 1,5 godz. – 280 zł, 2 godz. – 320 zł
***Zwiedzanie poranne (rozpoczynające się przed 9:00) oraz wieczorne, (rozpoczynające się po 18:00) plus 50 zł do ceny podstawowej.

Zwiedzanie Torunia śladami Kopernika

Zamów Więcej

Co warto wiedzieć o Koperniku?

Z okazji 550 urodzin torunianina Mikołaja Kopernika zabierzemy Was na wycieczkę jego śladami. Porzucamy nudne opowieści o dawnym naukowcu, dalekim i niezrozumiałym. Przedstawimy Wam rodzinę Mikołaja, byście zrozumieli jak spędził dzieciństwo w Toruniu i gdzie mieszkał. Potem opowiemy o tym czy w słonecznej Italii był typowym studentem z ciągle pustą sakiewką. Dowiecie się jak to było mieć w rodzinie wujka biskupa. Wyjaśnimy co oznaczają atrybuty na pomniku Kopernika i dlaczego na obrazie pozuje z konwaliami w dłoni. Porozmawiamy o wszystkich jego zainteresowaniach - ekonomii, medycynie, astronomii i wielu innych. Pragniemy by Kopernik stał się Wam bliższy.

Toruń śladami Mikołaja Kopernika

Oprócz miejsc związanych z samym Kopernikiem (dom rodzinny, kościół św. Janów, szkoła parafialna, pomnik na Rynku Staromiejskim) zobaczycie jak wyglądało średniowieczne Stare Miasto Toruń. Warto wiedzieć, że w dużej mierze zachowało swój charakter! Szykuje się podróż w czasie.
Zwiedzanie Torunia z przewodnikiem śladami Kopernika to nasza propozycja świętowania jego urodzin i Roku Kopernikańskiego.

Ceny i czas zwiedzania

Dla uczniów klas 4 - 8 SP
Czas: max. 2 godz.
Cena: 250 zł
Spacer dostępny jest od 1.kwietnia 2023
Zwiedzanie poranne (rozpoczynające się przed 9:00) oraz wieczorne, (rozpoczynające się po 18:00) plus 50 zł do ceny podstawowej.

Warsztatowe zwiedzanie Torunia z przewodnikiem.

Zamów Więcej

Informacje ogólne:

To perfekcyjne połączenie spaceru po Toruniu, warsztatów edukacyjnych i gry terenowej. Tu nie ma miejsca na nudę ani bierne słuchanie przewodnika. Każdy otrzyma swoją rolę i pulę zadań na kartach pracy do wykonania. Uczniowie będą działać w drużynach. Rywalizacja doda zwiedzaniu rumieńców.

Co otrzymacie?

- Charyzmatycznego przewodnika – animatora, który w oryginalny sposób wciągnie Was w wir opowieści toruńskich.
- Kartę pracy, pełną nieszablonowych i twórczych zadań, ubogacających wiedzę o średniowiecznym mieście.
- Edukacyjną wycieczkę po toruńskiej starówce i konkretną wiedzę o najważniejszych miejscach i zjawiskach.

Ceny:

2 godziny – 390 zł, dla uczniów od kl. 4 SP w górę.
***Zwiedzanie poranne (rozpoczynające się przed 9:00) oraz wieczorne, (rozpoczynające się po 18:00) plus 50 zł do ceny podstawowej.

Gra miejska
"O zagubionych portkach kucharza Jordana"

Zamów Więcej

Informacje ogólne:

"Nieszczęście wielkie w Toruniu się stało! Oto Jordanowi, jednemu z mieszczan, portki skradziono. Tak, to były portki…"

Odszukajcie winnych zuchwałej kradzieży. Porzućcie fałszywe tropy, rozpoznajcie właściwą drogę. Sprawdźcie, czy zbrodnia nie sięga dalej i czy nie uruchomi lawiny zdarzeń, które mogą odwrócić bieg dziejów legendarnego miasta. Śledztwo czas rozpocząć!

Co otrzymacie?

- Misternie skonstruowaną intrygę dziejącą się w średniowiecznym Toruniu.
- Niezwykłe spotkania z charyzmatycznym animatorem, który będzie towarzyszył Wam przez cały czas gry.
- Karty pracy z nieszablonowymi zagadkami, których rozwiązanie odsłoni przed Wami kolejne epizody prowadzące do zaskakującego finału.
- Uczestnicy grają podzieleni na kilka zespołów.

Cena:

600 zł
2 godziny, dla uczniów klas 4 – 8 SP
dla maksymalnie 50 osób.

Kryminalny Toruń. Fabularna gra miejska

Zamów Więcej

Kryminalny Toruń - opowieści o mroczniejszej stronie miasta

,,Gdy gasły piernikowe piece, kramy zamykano, a ulice pustoszały, budziły się inne, mroczniejsze postaci …”
Szanowani mieszkańcy Torunia z rozżaleniem wspominają ład i porządek onegdaj panujące w mieście. Ich spokój zaczęły bowiem mącić kolejne, coraz silniejsze niepokoje. Porwania i otrucia, morderstwa i grabieże, konflikty, które narastają – wszystko to wybucha z niespotykaną dotąd siłą! I oto pojawiacie się Wy, legendarni śledczy, których zadaniem jest zgłębić tajemnice mroczniejszej strony miasta. Kryminalny Toruń to gra dedukcyjna, oparta na formułowaniu wniosków na podstawie kolejno pozyskiwanych dowodów. W jej trakcie poznacie nietuzinkowych świadków zdarzeń, a wraz z nimi opowieści, które nie zawsze będą prawdziwe, zważywszy na panujące w mieście konszachty. Któż jeśli nie Wy, wytrawni detektywi oddzielicie kłamstwo od prawdy, by ostatecznie wyjawić imię sprawcy (lub sprawców) toruńskich zbrodni.

Szczegóły:

Dla grup zorganizowanych gra dostępna jest w dwóch wariantach:
- młodzież od kl. 7 SP
- osoby dorosłe
- max. 30 uczestników Gracze wędrują cały czas pod opieką przewodnika - animatora.

Cena i czas

Cena: 600 zł. Przewidywany czas rozgrywki 2 godziny

Zabawa terenowa.
Przyjaciele pieska Filusia

Zamów Więcej

Tropem toruńskich zwierzaków

Jeśli szukacie rozrywki dla najmłodszych turystów odwiedzających Toruń to trafiliście na właściwy trop. "Przyjaciele pieska Filusia" to zabawa w przestrzeni miasta aktywizująca uczestników. Animatorka - opowiadaczka zabierze Waszą wycieczkę szkolną na Rynek Staromiejski. Spotkacie tam jego niezwykłych mieszkańców. Skąd na Rynku tyle zwierząt? Osioł, żaby, pies, kot! Poznając ich sekrety pomożecie pewnej dziewczynce w wypełnieniu jej misji.

Co Was czeka?

Działanie w grupach, rebusy, zagadki, aktywności. Rozbudzamy ciekawość!

Cena

1 godzina 300 zł, dla uczniów klas 1-3 SP.
Zabawa dostępna od 17.kwietnia 2023 r.

Warsztaty edukacyjne.
Narodziny legendy – poznaj a zrozumiesz!

Zamów Więcej

Informacje ogólne:

Czym jest legenda? Jak powstaje i jak się zmienia? Kim są jej bohaterowie, uczestniczący w coraz bardziej fantastycznych zdarzeniach? Udajcie się z nami w niezapomniany świat legend i opowieści o minionych czasach. Poznajcie mechanikę budowania legend oraz stwórzcie własne, niepowtarzalne opowieści. Rozdzielcie role i odegrajcie je, niczym aktorzy na deskach teatru. Tak rodzą się legendy!

Zagadnienia z podstawy programowej

Praca w grupach, drama, burza mózgów, inscenizacja, budowanie tożsamości regionalnej.

Ceny:

1,5 godziny – 640 zł, dla uczniów klas 4-6 SP, maksymalnie 30 osób, dostępne od września do marca (w niskim sezonie turystycznym).

Podziel się ze znajomymi:

ul. Szeroka 35
87 - 100 Toruń
woj. kujawsko-pomorskie
biuro czynne

od godz. 10.00 do 18.00

Poczuj TO w Toruniu
wszystkimi zmysłami.

Sprawdź sam