Dla szkół

StartDla szkół

Oferta skierowana specjalnie do szkół

Legendy na wesoło i najlepsi animatorzy.
Historia miasta nigdy nie była tak przystępna.

Oto co przygotowaliśmy dla szkół

Zabierz swoich uczniów w porywającą podróż w czasie. Tylko u nas edukacja połączy się z zabawą, zaś ruch, akcja i śmiech uczynią tę lekcję niezapomnianą.
Pokaz, warsztat, zwiedzanie, gra terenowa - wszystko w zasięgu ręki. 

Interaktywny pokaz legend

Kup bilet Więcej

Na czym polega pokaz legend?

Marzy Wam się edukacyjna i ekscytująca atrakcja? Interaktywny pokaz to opowiadane na żywo krótkie legendy przeplatane scenkami z udziałem dzieci. Staną przed publicznością, założą kostiumy i ożywią bohaterów legend. Sześć starannie dobranych historii to kanon legend toruńskich. Towarzyszące im animacje to zabawy ruchowe, sprawnościowe, z nutą rywalizacji. Porywające inscenizacje w Waszym wykonaniu i zmieniająca się wielokrotnie sceneria nie pozostawią ani chwili monotonii.

Czego doświadczycie?

Przygotujcie się na nieustanne zaskoczenia i autentyczne emocje. Poczujecie ciężar rycerskiego hełmu na głowie, poruszycie 70-kilogramowy dzwon, będziecie walczyć wiosłami niczym flisacy. Niektórych wtrącimy do żelaznej klatki, a innych zagonimy do budowy wieży. Losy królów, rycerzy i złoczyńców nie będą Wam obce.

Ceny:

Dla dzieci, uczniów, studentów: 19 zł, dla 1 opiekuna na każdą rozpoczętą 15-osobową grupę uczniów: bezpłatnie.
Dla pozostałych dorosłych w grupie dziecięcej: 23 zł.
Dla dzieci niepełnosprawnych: 1 zł.

Zwiedzanie Torunia z przewodnikiem. Historia i legendy.

Zamów Więcej

Informacje ogólne:

Spacer po starówce jest nieodłączną częścią wizyty w Toruniu. Z naszymi przewodnikami zaplanujecie go efektywnie i przyjemnie. Dowiecie się skąd się wziął krzyżacki Toruń. Opowiemy o prawdziwych i legendarnych okolicznościach powstania Krzywej Wieży. Będziemy czytać z fasad średniowiecznych kamienic i zastanowimy się jak wciągano 7-tonowe dzwony na wieże. Odczytamy czas z zegara Palec Boży i poszukamy aniołów na Rynku. Urwisów posadzimy na osiołku i nauczymy ich czym był pręgierz. Wyobrazimy sobie dźwięki i zapachy średniowiecza na dziedzińcu Ratusza Staromiejskiego. Gdy słońce będzie mocniej grzało odwiedzimy tryskające wodą żaby i pomnik flisaka.

Szczegóły:

Optymalny czas zwiedzania dla uczniów to 1,5 godziny. Zobaczycie najważniejsze obiekty w ścisłym centrum. Z nami zwiedzicie najcenniejsze, unikatowe zabytki i poznacie toruńskich bohaterów. Będziemy zadawać pytania, zachęcać do szukania odpowiedzi.

Ważne:

Przewodnik tradycyjny: 1 godz. – 150 zł, 1,5 godz. – 190 zł, 2 godz. – 240 zł Powyższe ceny obowiązują dla rezerwacji złożonych od 2 września 2022
Przewodnik w kostiumie historycznym: 1 godz. – 200 zł, 1,5 godz. – 230 zł, 2 godz. – 280 zł

Warsztatowe zwiedzanie Torunia z przewodnikiem.

Zamów Więcej

Informacje ogólne:

To perfekcyjne połączenie spaceru po Toruniu, warsztatów edukacyjnych i gry terenowej. Tu nie ma miejsca na nudę ani bierne słuchanie przewodnika. Każdy otrzyma swoją rolę i pulę zadań na kartach pracy do wykonania. Uczniowe będą działać w drużynach. Rywalizacja doda zwiedzaniu rumieńców.

Co otrzymacie?

- Charyzmatycznego przewodnika – animatora, który w oryginalny sposób wciągnie Was w wir opowieści toruńskich.
- Kartę pracy, pełną nieszablonowych i twórczych zadań, ubogacających wiedzę o średniowiecznym mieście.
- Edukacyjną wycieczkę po toruńskiej starówce i konkretną wiedzę o najważniejszych momentach w historii.

Ceny:

2 godziny – 380 zł, dla uczniów od kl. 3 SP w górę, rekomendujemy dla grup ok. 30 osobowych.

Gra miejska
"O zagubionych portkach kucharza Jordana"

Zamów Więcej

Informacje ogólne:

"Nieszczęście wielkie w Toruniu się stało! Oto Jordanowi, jednemu z mieszczan, portki skradziono. Tak, to były portki…"

Odszukajcie winnych zuchwałej kradzieży. Porzućcie fałszywe tropy, rozpoznajcie właściwą drogę. Sprawdźcie, czy zbrodnia nie sięga dalej i czy nie uruchomi lawiny zdarzeń, które mogą odwrócić bieg dziejów legendarnego miasta. Śledztwo czas rozpocząć!

Co otrzymacie?

- Misternie skonstruowaną intrygę dziejącą się w średniowiecznym Toruniu.
- Niezwykłe spotkania z charyzmatycznymi animatorami.
- Karty pracy z nieszablonowymi zagadkami, których rozwiązanie odsłoni przed Wami kolejne epizody gry prowadzące do zaskakującego finału.

Ceny:

2 godziny, dla uczniów klas 4 – 8 SP, maksymalnie 30 osób, uczestnicy gry dzieleni są zawsze na 3 zespoły, cena 900 zł.

Kryminalny Toruń. Fabularna gra miejska

Zamów Więcej

Kryminalny Toruń - opowieści o mroczniejszej stronie miasta

,,Gdy gasły piernikowe piece, kramy zamykano, a ulice pustoszały, budziły się inne, mroczniejsze postaci …”
Szanowani mieszkańcy Torunia z rozżaleniem wspominają ład i porządek onegdaj panujące w mieście. Ich spokój zaczęły bowiem mącić kolejne, coraz silniejsze niepokoje. Porwania i otrucia, morderstwa i grabieże, konflikty, które narastają – wszystko to wybucha z niespotykaną dotąd siłą! I oto pojawiacie się Wy, legendarni śledczy, których zadaniem jest zgłębić tajemnice mroczniejszej strony miasta. Kryminalny Toruń to gra dedukcyjna, oparta na formułowaniu wniosków na podstawie kolejno pozyskiwanych dowodów. W jej trakcie poznacie nietuzinkowych świadków zdarzeń, a wraz z nimi opowieści, które nie zawsze będą prawdziwe, zważywszy na panujące w mieście konszachty. Któż jeśli nie Wy, wytrawni detektywi oddzielicie kłamstwo od prawdy, by ostatecznie wyjawić imię sprawcy (lub sprawców) toruńskich zbrodni.

Szczegóły:

Dla grup zorganizowanych gra dostępna jest w trzech wariantach:
- klasy V – VIII szkoły podstawowej
- młodzież licealna
- osoby dorosłe
Ważne: Gra różnicuje się na poziomie kategorii zbrodni, wyboru postaci oraz trudności zadań.

Cena i czas

25 zł / os., lecz minimalna cena za grę: 900 zł, 3 animatorów na szlaku
600 zł - wersja z 1 animatorem / przewodnikiem oprowadzającym po świecie gry
Przewidywany czas rozgrywki – 2 godziny

Gra miejska Bunkra-Wisła

Zamów Zobacz

Informacje ogólne:

Fabularna gra miejska osadzona jest w Toruniu w czasach II Wojny Światowej. Poznacie wybitną toruniankę, generał Elżbietę Zawacką, posłużycie się dawnymi fotografiami przedstawiającymi wojenny Toruń. Będziecie musieli rozwikłać szyfry, przenosić tajne wiadomości i nawiązać współpracę z pewną niemiecką fotografką. Pewnie nie unikniecie nalotu na miasto! Tematyka wojenna jest tłem dla gry, w przemyślany sposób pozwoli nawet młodszej młodzieży przeżyć emocje związane ze stanem zagrożenia w okupowanym mieście. Opracowana przez nas we współpracy z Bunkrem-Wisła gra miejska będzie sposobem na poznanie przestrzeni toruńskiej starówki w mniej oczywisty i bardzo w angażujący sposób. Będziecie działać w kilku drużynach, a na końcu połączycie zdobyte informacje dla osiągnięcia wspólnego celu. Przygotowaliśmy łamigłówki, zadania na orientację, spostrzegawczość i pomysłowość. Żadna dobra gra miejska bez nich się nie obejdzie!

Informacje praktyczne

dla grup zorganizowanych od 12 do 50 osób,
dla młodzieży od 5 kl. SP w górę i dorosłych
co najmniej 3 animatorzy na trasie
2 godziny
symulacja nalotu bombowego w cenie gry

Ceny:

Zgłoszenia przyjmujemy na sezon od maja do października. Cena: 25 zł/os., minimalna cena za grę: 1000 zł. Cena obowiązuje dla zamówień złożonych po 1.04.2022.
Rezerwacje, pytania: 56 621 07 14 oraz biuro@domlegend.pl

Warsztaty edukacyjne.
Narodziny legendy – poznaj a zrozumiesz!

Zamów Więcej

Informacje ogólne:

Czym jest legenda? Jak powstaje i jak się zmienia? Kim są jej bohaterowie, uczestniczący w coraz bardziej fantastycznych zdarzeniach? Udajcie się z nami w niezapomniany świat legend i opowieści o minionych czasach. Poznajcie mechanikę budowania legend oraz stwórzcie własne, niepowtarzalne opowieści. Rozdzielcie role i odegrajcie je, niczym aktorzy na deskach teatru. Tak rodzą się legendy!

Zagadnienia z podstawy programowej

Praca w grupach, drama, burza mózgów, inscenizacja, budowanie tożsamości regionalnej.

Ceny:

1,5 godziny – 640 zł, dla uczniów klas 4-6 SP, maksymalnie 30 osób, dostępne od września do marca (w niskim sezonie turystycznym).

Podziel się ze znajomymi:

ul. Szeroka 35
87 - 100 Toruń
woj. kujawsko-pomorskie
biuro czynne

od godz. 10.00 do 18.00

Poczuj TO w Toruniu
wszystkimi zmysłami.

Sprawdź sam