Oprowadzanie

StartOprowadzanie

Jak
oprowadzamy?

Użyliśmy wiedzy, doświadczenia pracy z turystami i odrobiny magii, aby rozszerzyć ofertę o zwiedzanie Torunia. Jesteśmy animatorami i przewodnikami ale mówimy o sobie Strażnicy Legend. Wyróżnia nas średniowieczny kostium i dawny język. Mówią, że wesołe i charakterne z nas postaci. Z legendami potrafimy oswoić każdego. Wystarczy, że posłuchacie, a uwierzycie, że legendarne wydarzenia widzieliśmy na własne oczy!

Zaprzeczamy stereotypom. Nie wykładamy długich dziejów wojen ani nie objaśniamy całego procesu wznoszenia katedry. Posługujemy się krótkimi opowieściami, sprawnie żonglujemy anegdotami. Historię serwujemy lekko i przystępnie.

Zwiedzanie z przewodnikiem Domu Legend to również alternatywa dla grup szkolnych, które nie zdołały zarezerwować miejsc na interaktywnym pokazie legend. Tłem dla legend będą wówczas autentyczne zabytki, które tylko czekają na odkrycie.

Warto wiedzieć

Toruńska starówka wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO składa się z trzech historycznych obszarów: Starego Miasta Torunia, Nowego Miasta Torunia i zamku krzyżackiego. Podczas krótkich wycieczek pokazujemy Wam Stare Miasto Toruń z niezliczoną ilością kolorowych kamieniczek, strzelistych czerwonych wież, lubianych rzeźb i pomników. Najważniejsze punkty oddalone są od siebie o 2-3 minuty, starówka to zwarty, wygodny do zwiedzania obszar.

Na obejrzenie najstarszej części Starego Miasta z najcenniejszymi zabytkami potrzeba min. 1 godziny. Zobaczycie Rynek Staromiejski z Ratuszem, Dworem Artusa, pomnikiem Kopernika i figurą osiołka. Pokażemy Wam pomnik flisaka z żabami, a potem ruszymy pod Krzywą Wieżę, Bramę Ducha Świętego, Dom Kopernika i kościół św. Janów. W trakcie zwiedzania nie wchodzimy do wnętrz zabytków.

Optymalny czas na poznanie Starego Miasta to 2 godziny.
Będzie to wiedza w pigułce. Dzięki takiemu wstępowi będzie Wam łatwiej samodzielnie odkrywać atrakcje Torunia.

Wycieczka może rozpocząć się w dowolnym miejscu. Przewodnik odbierze Was z autokaru, muzeum lub restauracji, a na koniec odprowadzi tam, gdzie będziecie potrzebowali.

Oferta
dla Ciebie

Oprowadzamy nie tylko grupy! Osoby indywidualne chcące poznać toruńską starówkę również zapraszamy do rezerwowania spacerów. Pokażemy Wam malownicze uliczki Starego Miasta Torunia z jego najważniejszymi zabytkami.

Chętnie doradzimy gdzie można zjeść smaczny obiad w Toruniu, które atrakcje dla dzieci wybrać i gdzie zrobić piernikowe zakupy.  Latem zachęcamy do skorzystania z Nocnego zwiedzania Torunia.
Spacer dla par spędzających leniwy weekend w Toruniu, czy żwawa przechadzka dla rodziny z dziećmi – weźcie przewodnika ze sobą, każda okazja jest dobra.

Oferta
dla szkół

Dzięki przewodnikowi w kostiumie dzieci pełniej wyobrażą sobie życie w średniowiecznym mieście. Zajrzymy wszędzie tam, gdzie najpewniej chadzał Kopernik. Treści dostosowujemy do wieku uczestników, nie stroniąc od ważnych tematów. Zawsze jednak będą one prezentowane z lekkością i uśmiechem. Przygotowaliśmy 3 podstawowe programy:

– Godzinne „Zwiedzanie Torunia dla dzieci” to 7 legend, które ucieszą najmłodszych uczniów.

– Dłuższe „Zwiedzanie Torunia z legendą i historią” to opcja dla każdego ciekawego młodego odkrywcy zabytków.

– „Warsztatowe zwiedzanie Torunia” to intensywne 2 godziny działania w grupach i z kartami pracy.

Oferta
dla biznesu

Jeśli chcecie zrobić wrażenie na wymagających klientach, zabierzcie ich do Torunia. Dawna potęga hanzeatyckiego emporium handlowego wciąż jest tu namacalna. Imponująca panorama widoczna z lewego brzegu Wisły zrobi wrażenie na najbardziej odpornych. Klimatyczne lokale kuszące zapachem kawy, ekskluzywne butiki z ręcznie ozdabianymi piernikami, tętniąca życiem po zmroku starówka nikogo nie zawiodą. Na energetyczną, niedługą eskapadę w poszukiwaniu smaków średniowiecznego (i nie tylko) życia najlepiej zaproście przewodnika Domu Legend. Zapewniamy, u nas nie znajdziecie dreptania za parasolką.

Podziel się ze znajomymi:

ul. Szeroka 35
87 - 100 Toruń
woj. kujawsko-pomorskie
biuro czynne

od godz. 10.00 do 18.00

Poczuj TO w Toruniu
wszystkimi zmysłami.

Sprawdź sam