Kupiecka gra miejska – atrakcja dla młodzieży w Toruniu
Gra miejska, którą prezentujemy na sezon 2022 przeniesie was do dawnego Torunia, miasta, które żyło interesami. Toruń leżał na przecięciu szlaków handlowych, do którego przywożono dobra z najdalszych krain. Angielskie sukna, śledzie z Bergen, pieprz cenny niczym złoto trafiały w ręce toruńskich handlarzy. Złoto z obrotu zamorskimi towarami pozwalało średniowiecznemu Toruniowi na błyskawiczny rozwój w iście europejskim stylu.
Wcielicie się w praktykantów u kupca Hieronima Zapominalskiego i pomożecie mu wybrnąć z kłopotów powodowanych jego dobrą, acz krótka pamięcią.
Poznacie serce Torunia – najcenniejszą część Starego Miasta. Zobaczycie Ratusz, spichlerze, średniowieczne bramy, kościół św. Janów, pomnik flisaka, Dom Kopernika.
Celem gry jest kreatywne spędzenie czasu w pięknym otoczeniu toruńskiej starówki. Poćwiczycie orientację w terenie – będziecie pracować z mapą, rozwiążecie szyfry, rebusy, wykonacie fotografie.
Jak wygląda organizacja gry?
Gracze podzieleni na drużyny (max. 5 drużyn podczas jednej gry) będą samodzielnie przemierzać Toruń. Niekiedy napotkają postaci gry, które pozwolą lepiej poczuć klimat zabawy!
Mistrz gry rozpocznie i zakończy tę terenową przygodę, rozda materiały potrzebne do wykonania zadań, a na końcu, po podliczeniu punktów, wyłoni zwycięską drużynę.
Na grę przeznaczone są 2 godziny, nie więcej, pośpiech jest wskazany. 🙂 Liczba drużyn w grupach dziecięcych zależy od liczby opiekunów wycieczki szkolnej.
Dla kogo jest gra miejska?
Toruńska gra miejska została napisana dla młodzieży od 5 klasy SP w górę.
Posiadamy także wersję rozszerzoną, dla licealistów. W tej opcji gry, dochodzi dodatkowa warstwa – drużyny muszą wybrać inwestycję i zmierzyć się z przeciwnościami losu, które na nich spadną. Co kupią? Winnicę, cegielnię a może kamienicę? Kto podejmie najtrafniejsze decyzje ten zyska punkty, które mogą przesądzić o wygranej.
Koszt gry: 25 zł/os. , minimalny koszt organizacji gry: 900 zł.