Nietypowe muzea i atrakcje w Toruniu nie tylko dla dzieci

Nietypowe muzea i atrakcje w Toruniu  nie tylko dla dzieci

 

Jeśli chcesz przyjemnie spędzić weekend lub urlop, nie musisz wybierać się za granicę. Istnieje wiele polskich miast,
które pełne są atrakcji turystycznych zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Jednym z nich jest Toruń, który ma długą
tradycję kupiecką, znany jest ze smakowitych pierników oraz słynnych postaci takich jak Mikołaj Kopernik. W tym mieście
znajdą coś dla siebie fani słodyczy, historycznych ciekawostek czy pięknych wiekowych budowli i zakątków. W Toruniu świetnie rozwijają się i stale zyskują miłośników nietypowe, żywe atrakcje, muzea narracyjne, miejsca w których trzeba próbować, doświadczać, bawić się.

 

Godnym polecenia miejscem w Toruniu jest oczywiście Żywe Muzeum Piernika przy ul. Rabiańskiej 9. Ta słynna atrakcja da Ci możliwość zaznajomienia się nie tylko ze średniowieczną historią piernikarstwa i samego miasta Torunia, ale też metodami wypiekania ciasta w początkach XX wieku. Wizyta składa się z dwóch pokazów, a tym samym dwóch podróży w czasie. Podczas tej pierwszej każdy wypiecze własny piernik figuralny używając drewnianej foremki. Wszyscy fani starych maszyn będą się w Żywym Muzeum Piernika także świetnie bawić — można tam wprawić w ruch oryginalne, 100-letnie maszyny do wyrobu piernika oraz zobaczyć zabytkowy piec. Obecność autentycznego sprzętu ma duży walor edukacyjny i pozwala najmłodszym na własne oczy zaznajomić się z urządzeniami minionych epok od tych najprostszych jak drewniane naczynia, moździerze i formy, do tych napędzanych elektrycznie.

 

 

 

 

Atrakcje w Toruniu, o których jeszcze nie słyszeliście

 

Mniej znaną atrakcją w Toruniu jest Piwnica Hanzy przy Rynku Staromiejskim. Średniowieczne realia przedstawione podczas przeprowadzanych tam interaktywnych zabaw mogą spodobać się wszystkim pasjonującym się historią dorosłym. Odwiedzając Piwnicę, można uczestniczyć w grach zręcznościowych i zajęciach artystycznych. Całość przedsięwzięcia zwieńczona jest sytą kolacją niczym
w karczmie. Przebieranie się za średniowiecznych kupców może również spodobać się dzieciom, dlatego warto zabrać je ze sobą! Historia Hanzy stanie się bliska oraz rozbawi także młodych słuchaczy.

Jedną z najbardziej oryginalnych atrakcji Torunia jest zdecydowanie Niewidzialny Dom przy ul. Strumykowej.  Wycieczka odbywa się w całkowitych ciemnościach, pod opieką niewidomego przewodnika, jednak nie jest przeznaczona dla małych dzieci. Jeśli Twoje dziecko skończyło 9 lat i chcecie wspólnie spróbować czegoś nowego – polecamy.  Podczas wycieczki możesz poznać świat za pomocą innych zmysłów niż wzrok, daje to niezapomniane wrażenia. Wizyty odbywają się w różnych trybach, dla osób indywidualnych w małych grupkach oraz dla grup zorganizowanych max. 50 – ciu osób.

 

To tylko niektóre miejsca w Toruniu, prócz Domu Legend Toruńskich, które proponują wciągającą, nieoczywistą formę doświadczania świata, historii i zdobywania wiedzy. Zawsze warto wstępnie zaznajomić się z koncepcją pobytu czy zwiedzania danej atrakcji by podczas wizyty uniknąć zaskoczeń. 🙂